•  Kırım Derneği Genel Merkezi
 •   +90.312.419 47 49
 •   info@kirimdernegi.org.tr
 • 2014 Sonrası Ukrayna Ulus İnşasına Kırım Tatar Milli Hareketinin Etkisi

  Emel Kırım Vakfı’nın “Fikir-Kültür Konferansları” kapsamında 31 Ocak 2021 Pazar günü saat 13.00’de internet aracılığıyla düzenlenen toplantının başlığı “2014 Sonrası Ukrayna Ulus İnşasına Kırım Tatar Milli Hareketinin Etkisi” idi.

  WhatsApp Image 2021 01 31 at 21.08.55

  Konferansın konuşmacısı ODTÜ Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde araştırma görevlisi olarak görev yapan ve aynı üniversitenin Bölge Çalışmaları Doktora Programı’nda akademik çalışmalarını sürdüren Fethi Kurtiy Şahin’di.

  Qurtiy

  Konferansa katılanlar arasında DQTK ve Kırım Tatar Milli Meclisi (KTMM) Başkanı Refat Çubarov, Ukrayna Milletvekili-Ukrayna Türkiye Parlamentolar Arası Dostluk Gurubu Eşbaşkanı Rüstem Ömerov, Ukrayna Diplomasi Akademisi Müdür Yardımcısı Yevgeniya Gaber de vardı. Türkiye, Ukrayna, Romanya ve İtalya’dan çok sayıda dinleyicinin takip ettiği toplantı yaklaşık olarak 2.5 saat sürdü.

  2jpeg

  Moderatörlüğünü Namık Kemal Bayar’ın yapmış olduğu etkinlik Emel Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi ve Emel Dergisi Editörü Bülent Tanatar’ın kısa konuşmasıyla başladı.

  3jpeg

  Daha sonra Fethi Kurtiy Şahin yaklaşık 40 dakika süren bir sunum yaptı ardından da katılımcıların sorularını cevaplandırdı.

  Programın tamamı Emel Kırım Vakfının YouTube kanalında izlenebilir.

   

   

  Pin It