Facebook Twitter Youtube Vimeo
Haber ve Duyurular
Üye Girişi
Teşkilat \ Bursa
Bursa Şubemiz tarafından Kırım’da inşaa ettirilen Adnan Süyen Camii ibadete açıldı
  30.07.2014 - 01:05  |  Yazı Boyutu: 10 12 14 16

Kırım’ın doğusundaki İslamterek (Kirovskoye) bölgesi Küleç Meçit (Novopokrovka) köyünde Bursa Şubemiz tarafından yaptırılan caminin büyük bölümünün inşaası tamamlanarak 28 Temmuz 2014 tarihinde kılınan bayram namazı ile birlikte ibadete açıldı.

Ocak ayında hayatını kaybeden Bursa Şubemiz Başkanı Adnan Süyen’in girişimleri ve Bursa Şubemizin maddi desteğiyle Küleç Meçit köyünde yaptırılan caminin temeli, 11 Aralık 2013’de törenle atılmıştı. Temel atma töreni, de merhum Adnan Süyen’in ve Kırım Tatar Milli Meclisi Başkanı Refat Çubar’un katılımıyla gerçekleştirilmişti.

Yerel cemaat ve Bursa Şubemiz yöneticileri, Kırım Müftülüğü’ne başvuru yaparak, Adnan Süyen’in yapmış olduğu çalışmalara bir şükran simgesi olarak Küleç Meçit’te inşa edilen camiye Adnan Süyen’in adının verilmesi talebinde bulundular. Kırım Müftülüğü de aldığı kararla, 5 Ocak 2014’te kalp krizinden 59 yaşında kaybetiğimiz m Bursa Şubemiz Başkanı Adnan Süyen’in adını verdi.

 

80-100 kişi kapasiteli Adnan Süyen Camii’nin, bu yıl Kurban bayramında kapılarını ibadete açması planlanmakla birlikte, hızlı bir çalışma ile Ramazan bayramına yetiştirilmiş oldu.

 

Bursa Şube Başkanımız Yunus Güneri, Adnan Süyen Camiinin planlanandan önce açılması için çok çaba gösterdiklerini, Camiinin ibadete açılmış olması dolayısıyla büyük bir sevinç ve huzur içinde olduklarını, Camiinin bazı eksiklikliklerinin Ramazan Bayramına yetiştiremediklerini, ancak bu eksikliklerinin ibadeti engellemeyeceğini ve Kurban Bayramına kadar kalan eksiklikleri de tamamlayacaklarını ifade ederek katkı ve destek sağlayan herkese şükran duyduklarını belirtti. Bu sevinci paylaşmak amacıyla da Camii bahçesinde Bayramdan önce, 26.07.2014 tarihinde iftar düzenlendi.

    

Bu yazıyı : 4160 kişi okudu.
Bookmark and Share Arkadaşına Gönder  Yazdır
İsminiz \ Takma İsim*
Başlık *
Yorumunuz *

 


harf daha yazabilirsiniz.
Onay Kodu:
Onay Kodu Doğrulama *
  

© 2010 Kırım Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği
Adres: Meşrutiyet Cad. Ergene Apt. No: 20/14 Kızılay, Ankara      Tel: 90.312.419 47 49 Faks: 90.312.419 47 51  E-Posta: info@kirimdernegi.org.tr