Kırım Tatar halkının millî lideri Mustafa Abdülcemil Kırımoğlu’nun 75. doğum yıl dönümü vesilesiyle 13 Kasım 2018 tarihinde Kiev Valiliği’nde bir tören düzenlendi.

Türkiye-Ukrayna Yüksek Düzeyli Stratejik İş Birliği Konseyi'nin (YDSK) 7. toplantısına katılmak üzere Türkiye'yi ziyaret eden Ukrayna Cumhurbaşkanı Petro Poroşenko’nun katılımıyla 4 Kasım 2018 tarihinde Antalya'daki Ukrayna Konsolosluğu'nun ve Ukrayna Evi'nin açılışı gerçekleştirildi.

Genel Merkez Gençlik Komisyonumuz 21 Ekim 2018 tarihinde, yeni binamızda ilk etkinliğini gerçekleştirdi.

Kırım Derneği Genel Merkezi olarak uzun yıllardır devam ettirdiğimiz müzik derslerimizin yanı sıra Kırım Tatarca, Ukraince, Rusça dil ve kültür çalışmalarımız  ile Kırım Tatar Halkoyunları kurslarımız başladı.

Genel Merkezimiz ve Toydemir Şubemizin ev sahipliğinde Kırım Tatar Teşkilatları Platformu tarafından organize edilen "Derviza Şenliği" (Hasat Şenliği) 14 Ekim 2018 Pazar günü gerçekleştirildi.

“Aluşta’dan Esen Yeller” ve "Şefika" isimli kitapları ile tanıdığımız Kırımlı yazarımız Serra Menekay imza günü ve sohbet etkinliği için 6 Ekim 2018 tarihinde  Eskişehir'de okurlarıyla bir araya geldi.

Derneğimizin Genel Merkez Yönetim Kurulu, Ankara'da yeni binasında ilk toplantısını 4 Ekim 2018 tarihinde gerçekleştirdi.

Genel Merkezimiz Gençlik Komisyonu üyesi, Ankara Atlı Okçuluk Gençlik ve Spor kulübü sporcusu Alperen Alkan 2018 Atlı Okçuluk Türkiye şampiyonu oldu.

Genel Merkezimizde Kırım Tatarcası, Ukraince ve Rusça dil ve kültür çalışmaları 9 Ekim 2018 Salı günü başlıyor.

Ukrayna’nın bağımsızlığının 27. yıl dönümü için düzenlediği resepsiyon 12 Eylül 2018 Çarşamba günü Ankara Sheraton Otel’de yapıldı.