•  Kırım Derneği Genel Merkezi
 •   +90.312.419 47 49
 •   info@kirimdernegi.org.tr
 • Çalışmalarını Konya’da sürdürmekte olan “Genç Tatar” inisiyatifi özel ödüllü bir satranç turnuvası düzenliyor.

  Kırım Tatar Teşkilatları Platformu, 10 Aralık İnsan Hakları Günü dolayısıyla Ankara’da, “İşgal Altındaki Kırım’da İnsan Hakları ve Kırım Tatarları” başlıklı bir panel düzenliyor.

  Kırım Derneği Genel Merkezi Yönetim Kurulu Aralık ayı olağan toplantısını yaptı.

  Aralık ayının 16’sında Ankara’da başlayacak olan “Kırım Kültür Günleri”nde Kırım’dan misafirlerimiz var.

  Genel Merkezimizin faaliyetleri arasında yer alan kermesimiz bu yıl 1917 Kurultayımızın 104’ncü yılı münasebetiyle gerçekleştirilecek olan “Kırım Kültür Günleri” kapsamında yer alacak.

  Ankara’da, Ukrayna Büyükelçiliği’nde Holodomor Kurbanlarını Anma Günü etkinliği düzenlendi. Etkinlik esnasında Ukrayna bayrağı yarıya indirilerek Holodomor’da hayatını kaybedenlerin anısına mumlar yakıldı.

  Ukrayna halkı her yıl olduğu gibi bu yıl da Holodomor kurbanlarını anmaktadır.

  Ukrayna'nın yeni atanan Ankara Büyükelçisi Vasyl Bodnar Genel Merkezimizi ziyaret etti.

  Son günlerde Vatan Kırım’da yaşanan salgın kaynaklı felaket sebebiyle Kırım Tatar Teşkilâtları Platformu tarafından 20 Kasım 2021 Cumartesi günü bir dua programı düzenlendi.

  Merkezi Konya’da olan “Genç Tatar” inisiyatifine mensup arkadaşlarımızdan bir grup 20 Kasım 2021 Cumartesi günü Genel Merkezimizi ziyaret ettiler.

  Son günlerde Vatan Kırım’da yaşanan covid-19 salgını kaynaklı felaket sebebiyle Kırım Tatar Teşkilâtları Platformu tarafından bir dua programı düzenlendi.

  Derneğimiz Yönetim Kurulu 30.Ekim.2021 Cumartesi günü aylık olağan toplantısını Yeni Oran’daki Genel Merkez binamızda gerçekleştirdi.